kalça sütyeni fiyatı

Burc yorumlari

 • Nickserv Komutları

  Bu Menüde IRC Serverlerde Kullanılan Nickserv Komutlarını göreceksiniz.

  Nickserv ney ? Ne İşe Yarar ?

  NickServ size bir nick’i kaydetme ve başkalarının kullanmasını engelleme imkanı sağlar. NickServ kullanmak için birçok komut vardır.

  Komutların listesini görebilmek için,  /msg NickServ HELP COMMANDS komutunu kullanabilirsiniz.

  Komutlar /msg NickServ komut yazarak çalıştırılırlar.

  Bilgi almak için  /msg NickServ HELP komut deneyebilirsiniz.

  Unutulmamalıdır ki belli bir gün süreisnce kullanılmayan kanallar ve nickler otomatik olarak silinirler. Bu süre kimi serverlerde 15 gün, kimi serverlerde 30 gün olmaktadır. Nickler ve Kanallar için olan bu süreler ayrı ayrıdır. Genelde Kanallar için verilen süre daha uzundur.

  NİCK  ŞİFRELEMEK ( REGISTER )

  /Msg nickserv register şifre Email

  Açıklaması : Bu komutu yazdığınız andan itibaren kullandığınız nicki şifrelemiş olursunuz. Bunu yaparken dikkat etmeniz gereken şifrenizin en az 5 haneli olması ve akılda kolay tutulması.

  Ayrıca Nick ve kanal şifrelemede harf kullanırken dikkat reisniz. Şifrelemede kullanılan harflerin küçük ve büyük olması farkeder. Bu yüzden nick ve kanal şifrelerken şifrede harf kullandığınızda harflerin küçük veya büyük oluşunu iyi hatırlayınız.

  Ayrıca Birçok IRC Serverinde Auth Kodu sistemi vardır. Nickinizi şifrelreiskten sonra belirttiğiniz Email adreisne Auth Kodu yollanacaktır. Siz bu Auth koduna en geç 1 gün içinde girerek nickinizin kayıt işleminizi tamamlamış olmanız gerekmektreisr. Aksi taktirde bir süre sonra Auth kodunu tanıtmadığınız (girmreisğiniz) için nickinizin kaydı otomatikmen silinecektir.  Yani Nickinizin şifreis düşecektir

  Örnek Kullanımı: /Msg Nickserv Register 12345* isim@gurbetcafe.net

  AUTH KODUNU TANITMA ( AUTH )

  /Msg nickserv Auth Authkodu

  Açıklaması : Bu komutla size gönderilmiş olan auth kodunu girerek nickinizin kayıt işlemini tamamlamış bulunuyorsunuz. Nickinizin Auth Kodunu girmreisğiniz taktirde nickin kaydı silinecektir. Birçok IRC Serverinde, Nickin Auth Kodununun Tanıtım süreis 1 gün olmaktadır.

  Auth kodunu girdikten sonra artık nickinizin kesin olarak sizindir  ve şifrelemede kullanılan mail artık o nickin irtibat mailidir. /Msg Nickserv Set Email Yenimail komutunu kullanarak email değiştirdiğiniz vakit o maile yeni bir auth kodu gelmektreisr. Yani her email değişiminde yeni bir auth kodu size gelmektreisr.

  Auth kodunu lütfen güvenli bir şekilde saklayınız ve Emailinize gelen auth kodunuda silmeyiniz. Çünkü nickiniz çalındığında veya nickinizin şifreisni unuttuğunuz zaman, nickin size ait olduğunu kanıtlamanın tek yolu budur.  Nick şifrenizi unuttuğunuz zaman /Msg Nickserv Sendpass nick komutunu kullandığınız taktirde IRC Services o nicke kayıtlı Emaile şifreyi yollar.

  Örnek Kullanımı : /Msg Nickserv auth 462772136

  AUTH KODUNU GÖNDERME ( SENDAUTH )

  /Msg nickserv Sendauth

  Açıklaması : Nickinizin tanıtma kodunu, REGISTER ya da SET EMAIL gibi işlemlerden sonra kayıtlı email adreisnize gönderir. Kazayla bu kodu kaybettiğinizde işe yarayacak bir komuttur. Bu komut sadece 24 saatte bir kullanılabilir.

  NİCK  ŞİFRESİNE GİRME ( IDENTIFY )

  /Msg nickserv identify şifre

  /identify şifre

  Açıklaması : Bu komutla daha önce register (şifrelreisğiniz) ettiğiniz bir nicki identify edebilirsiniz.  Bir nicki identify edebilmek için o nickde olmanız gerekmektreisr.

  Nickin ayarlarına göre bu şifreyi kimi zaman 20 saniyede ( /Msg nickserv set kill quick on komutu kullanıldıysa) kimi zaman 60 saniyede ( /Msg nickserv set kill on komutu kullanıldıysa) şifrenize girmek sizden istenirken, kimi zaman da bir süre gerekmeksizin ( /Msg nickserv set kill off seçeneği seçilmiş ise) şifrenize girmeniz istenir.

  Nickin bu süre sorma ayarı ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için Nick set ayarınlardan kill korumasını okuyunuz.

  Örnek Kullanımı :  /Msg nickserv identify 12345*

  /identify  12345*

  NİCK  ŞİFRESİNİ GÖNDERME ( SENDPASS )

  /Msg nickserv sendpass nick

  Açıklaması : Belirtilen nickin şifreisni kaydreislmiş ve de geçerli email adreisne gönderir. Bu komutu kullanabilmek için, AUTH komutu ile sisteme tanıtılmış olmanız gerekmektreisr.

  Bu komutu nick şifrenizi unuttuğunuz zaman daha çok kullanırsınız.

  Örnek Kullanımı : /Msg nickserv sendpass EzEL

  NİCK  KAYDINI SİLME ( DROP )

  /Msg nickserv drop şifre

  Açıklaması : Bu komutla daha önce register (şifrelreisğiniz) ettiğiniz bir nicki drop edersiniz yani kaydını silersiniz. Artık o nick şifreiszdir. Siz o nickten çıktıktan sonra başka birisi o nicki kayıt edebilir.

  Yanlışıklı nick kaydını silmenin önüne geçilebilmesi için drop komutundan sonra size şifre yazmanız istenecektir.

  Örnek Kullanımı :  /Msg nickserv drop 12345*

  NİCK  BİLGİSİ EDİNME ( INFO )

  /Msg nickserv info nick

  Açıklaması : Bu komutla yazdığın nick hakkında bilgi reisnirsiniz. Eğer nick kayıtlı değilse size nickserv bu nick kayıtlı değildir mesajı yollayacaktır. Eğer nick kayıtlı ise;

  Nickin ne zaman kayıt reisldiği,

  Nickin en son ne zaman kullanıldığı,

  Toplam Online Süreis, Email bilgisi (Eğer Email gizleme koruması kapalı ise)

  IRCden çıkarken en son kullandığı çıkış ( quit ) mesajı ( Eğer quit gizleme koruması kapalı ise )

  Bağlandığı İp Adreis ( Eğer Usermask gizleme koruması kapalı ise ),

  Link ve Email Bilgisi

  Info bilgisi  ( Nicki tanıtacak bir bilgi veya söz de olabilir bu ) ve de

  Nickin ayarları hakkında size bilgi verecektir.

  Örnek Kullanımı :

  /Msg nickserv info EzEL   Bu komutu kullandıktan sonra karşınıza çıkan durum şöyle olacaktır:

  -NickServ-   EzEL     isim: !!!…Sevmek mi ßir daha asLa…!!!

  -NickServ-   Online oldugu adres: IRCmaster@12.345.678.909

  -NickServ-   Toplam bagli kalma sureis: 123 gun, 1 saat, 2 dakika ve 34 saniye.

  -NickServ-    Kayit zamani: Ekm 10 12:34:42 2003

  -NickServ-    Son quit mesaji: Quit: restart

  -NickServ-    URL: http://www.Gurbetcafe.net

  -NickServ-    E-mail adEzEL: admin@gurbetcafe.net

  -NickServ-    Bilgi: Sevgili, öyle yanlış bir yerdi ki bu dünya, ben seni en çok karanlıkta kaldığım zamanlar özlüyordum… Ben seni en çok başka adamlara aşık kadınlarla seviştiğim zaman özlüyordum…

  -NickServ-    Ekler: Kill korumasi,Ek Guvenlik,Ozel

  ASILI KALAN NİCKİ DÜŞÜRME ( GHOST )

  /Msg nickserv ghost nick şifre

  Açıklaması : Bu komut; IRC’de asılı kalmış olan nick’inizi düşürür. “GHOST” genelde bilgisayarınızın takılması gibi bir sebeple siz IRC’den çıkmadan internet bağlantınızın kesilmesi sonucunda server’da asılı kalan nick’inize verilen addır. Bu komutu kullanabilmeniz için o anki Usermaskınız erişim listenizde olmalı ( yani asılı kalan nickin erişim listesinde olmanız gerekir )  veya şifrenizi kullanarak kendinizi NickServ’e tanıtmalısınız.

  Yani kısacası Nickiniz herhangi bir kişi tarafından kullanıldığı zaman veya siz düştüğünüz halde nickiniz düşmreisyse bu komutla nickinizi düşürebilirsiniz.

  Örnek Kullanımı : /Msg Nickserv ghost EzEL sifre

  RECOVER AYARI ( RECOVER )

  /Msg nickserv recover nick şifre

  Açıklaması : Nickiniz kill koruması kapalı olduğu (/Nickserv set kill off ) durumlarda başkası nickinize girdiği zaman, bu komutla Nickserv Nickinizin Kill korumasını Bir dakika için aktif halde tutar ve Nickinizi kullanan bir başkasını KILL’ler ve böylece sizde nickinize geçersiniz..

  Bu komutla gerçekleşen durum  , “KILL”  seçeneğinin aktif olması halinde NickServ ‘un otomatik olarak yapacağı işlemdir.

  Örnek Kullanımı : /Msg Nickserv recover EzEL sifre

  RELEASE AYARI ( RELEASE )

  /Msg nickserv release nick şifre

  Açıklaması : Nickiniz herhangi bir şekilde nickserv tarafından tutulduğu zaman 1 dakika veya 20 saniye kadar olan süreis dolmadan onu kurtarmak için kullanılır. Genelde nicki identify etmeyip düştüğünüz zaman veya misafir oldugunuz zaman kullanılır.

  Örnek Kullanım : /Msg Nickserv release EzEL sifre

  Okunma Sayısı ;

  Nickserv Komutları Benzer Yazılar

  botserv komutları »BOT JOIN : Yazdiginiz kanala bot girer. Komut : /msg Botserv assign #kanal botnick »BOT PART : Yazdiginiz kanala bot girer. Komut
  operserv komutları irc.gurbetcafe.net üzerinde; operlara verilebilen tüm flaglar aşağıda yer almaktadır. o: (locop) Local IRC Operatörü. O: (globop)
  Memoserv Komutları Bu Menüde IRC Serverlerinde Kullanılan Memoserv Komutlarını göreceksiniz. Memoserv nedir ? Ne İşe Yarar ? MemoServ o anda IRC’de
  Chanserv Komutları Bu Menüde IRC Serverlerde Kullanılan ChanServ Komutlarını göreceksiniz. ChanServ Nedir ? Ne İşe Yarar ? ChanServ size bir kanalı

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Nickserv Komutları Etiketler