kalça sütyeni fiyatı

Burc yorumlari

 • Metroyla değer kazandı fiyatlar yüzde 50 arttı

  Metroyla değer kazandı fiyatlar yüzde 50 arttı

  Metroyla değer kazandı fiyatlar yüzde 50 arttı

  Anadolu yakasının ilk metro hattı olan Kadıköy – Kartal metrosu, lokasyonu üzerindeki dükkânların metrekare birim satış değerlerini % 50 oranında arttırdı

  İstanbul’a yapılan ulaşım, altyapı gibi yatırımlar şehrin farklı bölgelerinin gelişimini hızlandırıyor. Özellikle raylı sistem projelerin gerçekleştirildiği semtlerde konut fiyatlarının yanı sıra ticari birim fiyatlarında da artışlar yaşanıyor. Bu kapsamda EVA Gayrimenkul Değerleme’nin gerçekleştirdiği araştırmaya göre 2012 yılında kullanıma açılan, 26.5 km uzunluğunda olan ve 16 istasyondan oluşan Anadolu yakasının ilk metro hattı Kadıköy – Kartal Metro hattı, lokasyonu üzerindeki dükkân metrekare birim satış değerlerini % 50 oranında arttırdı.
  Yüzölçümü 15-1.100 metrekare gibi geniş bir aralıktaki dükkânların, metro hattının açıldığı tarihten önce ve sonra gerçekleşen metrekare birim satış değerlerinin karşılaştırıldığı rapora göre, Ayrılıkçeşme istasyonu ile Marmaray’a da bağlanan, Kartal’dan Hacıosman’a kadar 60 km’lik mesafenin 79 dakikada gidilmesini sağlayan hattın özellikle Göztepe- İçerenköy aksında nitelikli ofis binaları ve dükkân gibi işyeri inşaatlarının devam ettiğini belirtildi.
  Rapora göre, tamamlanması beklenen Üsküdar – Sancaktepe gibi diğer metro yatırımları ile bu aksın entegre edilmesi sonucunda erişilebilirliği arttırılan Kadıköy-Kartal bölgelerinde yaşanan değer artışının bir süre daha devam edecek.
  Özellikle çevresinde konut ve ofis blokları bulunan istasyon çıkışlarının çevresindeki dükkânlarda daha fazla değer artışı yaşandığına değinilen çalışmaya göre, Kadıköy’e yakın konumda bulunan ve çevresinde marka konut projelerinin bulunduğu Göztepe Metro İstasyonu çıkışında yer alan, 25-200 m² gibi geniş bir aralıkta değişen mağazaların fiyatları % 50 oranında arttı.

  Zemin katlar satışa sunuluyor
  Anadolu yakasının önemli ticari merkezlerinden biri haline dönüşen, yakın çevresinde AVM ve ofis bloklarının bulunduğu Kozyatağı Metro İstasyonu çıkışında yer alan dükkânlar ise yaklaşık % 43-55 oranında artış gösterdi.
  Raporda, bölgede 25-50 metrekare aralığında küçük yüzölçümlü dükkânların yanı sıra, yeni yapılan plazaların zemin katında konumlana ve genellikle kurumsal firmalara kiralanan mağazaların satışa sunulduğu da belirtildi.
  Yapılan çalışmada yakın çevresinde konut ve ofis blokları ile sanayi sitesinin bulunduğu Bostancı Metro İstasyonu çıkışında yer alan dükkân vasıflı gayrimenkullerin de yaklaşık % 43-50 oranında artış gösterdiği vurgulandı.
  Rapora göre, bölgedeki yüzölçümlü gayrimenkullerin genel olarak mağaza niteliğinde, asma katlı ve bodrum katlı dükkânların ise restoran veya mağaza olarak satışa sunuldu.

  fft16_mf4208834

  Kadıköy etkisi fiyatları yükseltti
  Yapılan çalışmada en çok dikkat çeken unsurlardan biri de, konum olarak Kadıköy’e yakın olan istasyon çıkışlarındaki dükkânların daha değerli olduğu. Bunun örneği Maltepe ve Küçükyalı istasyonları çevresinde yapılan araştırmalarla verildi. Maltepe ilçesi sınırlarında yer alan Maltepe ve Küçükyalı İstasyonları çevresinde yapılan araştırmalar sonucunda yüzölçümü 15-1.100 m² gibi geniş bir aralıkta değişen dükkânların metronun açıldığı tarihten önce birim satış değeri 1.900-5.500 TL/m² aralığında iken; günümüzde yaklaşık %32-45 oranında artış göstererek 2.500-8.000 TL/m² üzerinden pazarlandığı tespit edildi.
  Raporda, konum olarak Kadıköy’e daha yakın olan Küçükyalı İstasyonu çıkışındaki dükkânların, Maltepe istasyonu çıkışındaki dükkânlardan daha değerli olduğu aktarıldı.

  Kartal beklentiyi karşılamadı
  Kadıköy-Kartal metro hattının en son durağı olan Kartal’da ise, imar durumundan kaynaklanan sıkıntılar nedeniyle genel olarak gayrimenkul sektöründe beklenen yükselişin henüz öngörülen seviyeye gelmedi. Bölgede nitelikli ofis plazalarının sayısının ve inşaatının sınırlı olduğu belirtilen raporda, bölgedeki dükkânların yaklaşık % 25-50 oranında artış gösterdiği ifade edildi.

  Yüzde 1 peşinat alacak 25 bin indirim yapacak

  EgeYapı Group’un Avrupa’nın En İyi Karma Kullanım Projesi ödüllü
  Batışehir projesinde kampanyalar devam ediyor.
  Projeden konut sahibi olmak isteyenler, 25 bin TL indirim, yüzde 1 KDV ve yüzde 1 peşinat fırsatından faydalanabiliyor.
  Bağcılar’da inşa edilen Batışehir’de yaşam başladı. Okulu, alışveriş caddesi ve sosyal alanları, rezidansı ve ofisleriyle dikkat çeken Batışehir’de yüzde 1 peşinat ve yüzde 1 KDV fırsatı ile birlikte 25.000 TL’ye indirim avantajından 31 Mart’a kadar faydalanılabiliyor.
  Yaklaşık 800 milyon TL’lik yatırımla 818 bin metrekarelik inşaat alanına sahip Batışehir’de, 218 bin TL’den 1 milyon 604 bin TL’ye kadar farklı fiyatlarla toplam 3 bin 266 adet konut yer alacak.

  Türkler yurtdışında 94 milyon $’lık iş aldı

  Türk inşaat şirketlerinin yurt dışında yaptığı projelerin ortalama bedeli 2003’te 17 milyon dolar olurken, bu rakam 2014 yılının Mart ayında 94 milyon dolara yükseldi.
  Ekonomi Bakanlığı’nın verilerine göre, Türk müteahhitlerin yurt dışında üstlendiği proje miktarı 2003 yılında 270 iken 2013’te 390’a çıktı. 2003’te 17 milyon dolar olan şirketlerin yurt dışında gerçekleştirdiği projelerin ortalama bedeli, 2013’te 82 milyon dolara ulaştı.
  Türk müteahhitlerin faaliyet gösterdiği ülke sayısı da son yıllarda arttı. 2003’te 36 ülkede proje üstlenen firmalar, bu rakamı 2013’te 45’e çıkardı.
  Şirketlerin en çok iş yaptığı bölgeler, yüzde 46.2 ile aralarında Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Rusya’nın yer aldığı Bağımsız Devletler Topluluğu ülkeleri oldu. Bu bölgeyi yüzde 26 ile Orta Doğu, yüzde 18.2 ile Afrika izledi. Avrupa ve Amerika ülkelerinin payı ise yüzde 6.6 olarak gerçekleşti.

  Yeni serisinde beş farklı renkte mermer kullandı

  Yeni serilerini tanıtan Yurtbay Seramik, mermer kullanımı ve renk çeşidiyle dikkat çekiyor

  Yurtbay Seramik’in yeni ürünleriyle çalışmalarına devam ediyor. Firmanın en yeni serilerinden biri olan Alpin, ön plana çıkan ürünlerden biri oldu. Yaşam alanlarında şehir gürültüsünden uzak, doğanın huzuru ve güvenliğini tercih edenlere yönelik yapılan seride, mermer tercih edildi.
  Mermerin doğal ve asil görünümünü en gerçekçi haliyle yaşam alanlarına taşımayı amaçlayan seride, doğanın duruluğu ön plana çıkarılıyor.
  5 renk çeşidi
  Farklı renklerde dizayn edilen seride, kahve, gri, siyah, bej ve karışık olmak üzere 5 farklı renk seçeneğinin sunuluyor. Serinin ebat seçenekleri ise 30×37,5, 45×90 ve 60×60 cm olarak sıralanıyor. Bu renk ve ebat zenginliği, mutfaktan banyoya her alanda uyumu yakalanmasını sağlıyor. Alpin serisi, sade görünümlü ve ağırbaşlı bir etki yakalanıyor.
  Yurtbay seramiğin yeni Cementto serisi de 60×60 ebatlarında antrasit, oksit, gri, bej ve beyaz olmak üzere 5 renkten oluşuyor. Serinin yeni üretime alınan 45×90 dekoru ise ışıl ışıl mekânlar yaratılmasına olanak sağlıyor. Bu seride doğallık ile şıklık ön planda tutuluyor.
  Kaymaz yüzey
  Özellikle dış mekânlara uygun, sıkıştırılmış taşlardan oluşan özel pütürlü dokusuyla dikkat çeken Rain Stone serisi ise, kaymaz yüzeyi ve sade görünümü ile bahçe ve havuz kenarları için hem şık hem de güvenli bir alternatif sunuyor. Rain Stone Serisi, taş yağmurunu andıran tasarımıyla, yaşam alanlarında farklılık yaratmak isteyenlere hitap ediyor.
  Yurtbay Seramik’in 2 üründen oluşan Rain Stone serisi, gri ve bej olmak üzere iki farklı renk seçeneğiyle sunuluyor. 40×60 cm’lik tek ebat olarak üretilen seri, duvar ve zemin kaplamalarında kullanılabiliyor.

  ‘Stok erİTme sürecİ arttı ama İnşaatçılar umutlu’

  Yeni konut stokunun 25 bini aştığı Ankara’da, satışlardaki durgunluğun aşılması için projelerin konum değerine, hedef kitlenin ihtiyaç ve hayallerine hitap edecek iletişim stratejileri uygulanması öneriliyor.
  Büyük konut projeleri ve ticaret merkezlerine yönelik satış, iş geliştirme, proje yönetimi, kiralama alanlarında faaliyet gösteren AKG Statü şirketinin kurucu ortağı Alper Göker, Ankara’da konut stoku artarken, satışlarda yaşanan daralmanın sektör açısından sorunlara yol açabileceğini, tüm şirketlerin pazarlama ve finans stratejilerini yeniden masaya yatırmaları gerektiğini belirtti.
  3+1’le 1+1 yan yana
  Şu anki satış rakamlarının geçmiş yılları arattığını kaydeden Göker, “Ankara’da satışına başlanan yeni konut stoku 25 bine ulaştı. Stokun erime süreci de uzadı. Ancak, bu durumun geçici olduğuna inanıyorum. İnşaat sektörü oyuncuları, bugün yaşanan sorunları, yenilikçi kampanyalar ile aşabilir” dedi.
  Konut projeleri planlanırken karma karakteristik formatlardan çok, birbirine yakın metrekareli formlarda üretilmesinin satış hızını pozitif yönde etkileyebileceğini savunan Göker, şunları söyledi:
  “Her bütçeye uygun alternatif sunma hedefiyle aynı binada hem 1+1, hem 5+1 konut üretiliyor. Aileler yalnız yaşayanların olduğu binalarda oturmaktan, yalnız yaşayanlar da ailelerin oturduğu binalarda yaşamaktan kaçınıyor. Binalar ya 1+1 ve 2+1 gibi yalnız yaşayanlara ya da 3+1 ve üzerindeki büyüklükte üretilerek ailelere hitap etmeli.”

  ‘Projeler birbirine benziyor’
  Konut büyüklükleri ve hedef kitlesi ne olursa
  olsun inşaatı devam eden ve stokta bekleyen konutların temel sorununun fazlası ile birbirlerine benzemeleri olduğunu kaydeden Göker, “Konut müşterisi birbirine benzeyen formlardan birini seçmekten hoşlanmıyor. Bu yüzden yeni konut projelerinde basmakalıp görsellik yerine değişken seçenekler sunulmasını öneriyoruz” diye konuştu.

  ‘Kadınlar karar veriyor’
  Konut alımlarında nihai kararın kadınlar tarafından verildiğinin altını çizen Göker, “Kadınlar, konutu natamam alıp, hayallerindeki evi gerçekleştirme fikrine çok sıcak yaklaşıyor. Bu fikir ile proje geliştiren inşaat şirketleri de satışta çok daha hızlı sonuçlar alıyor. Yakın zamanda kimlikli inşaat projelerinde bu satış stratejisinin standartlaşacağını düşünüyorum” şeklinde ifade etti.

  Kayabaşı’ndaki dev arsa için 7 teklif geldi

  Emlak Konut GYO’nun satışa çıkardığı Kayabaşı 4. Etap arsa ihalesinde ilk oturum tamamlandı. Toplamda 7 teklifin geldiği arsa 143 bin 700 metrekare büyüklüğe sahip. Tekçelik İnşaat- Tokal İnşaat- Buket İnşaat ortaklığının verdiği 400 milyon liralık rakamın yüzde 25’i olan 100 milyon lira Emlak Konut GYO’ya önerildi. İhlas Holding- İhlas Yapı ise arsa için 332 milyon lira önerdi. Ortaklık, Emlak Konut GYO’ya yüzde 20 oranında 66 milyon 400 bin lira teklif etti.?İhaleye, Fuzul Yapı-Zirve İletişim- Seha İnşaat ortaklığı, Makro İnşaat- Akyapı İnşaat ortaklığı, Erkaner Mühendislik- Eroğlu Yapı ortaklığı katıldı. Ayrıca Doğa Şehircilik-Baş Yapı- Akkom Mühendislik ve Özülke İnşaat-Kanıtoğlu İnşaat ihalede teklif sundu.
  143 dönümlük arsa
  143 dönümlük dev arsanın ticaret alanında iş merkezi, ofis, büro, AVM, konaklama tesisleri, otel, rezidans, sinema, tiyatro, müze, banka, finans kurumları, kat otoparkı, özel eğitim ve özel sağlık üniteleri yapılabilir.

  Okunma Sayısı ;

  Metroyla değer kazandı fiyatlar yüzde 50 arttı Benzer Yazılar

  Erdoğan’dan İhsanoğlu’na: Aceminin Eline Rezil Bir Dergi Tutuşturdular Başbakan, İhsanoğlu’nun Türk Solu dergisiyle pozunu eleştirerek,
  Geçen yıl 73 fabrikanın icradan satışa çıktığı Türkiye’de, bu yılın ilk yarısında sayı 95’e yükseldi. İcralık bağ-bahçe
  Moda devleri ‘iş’ konuşacak Türkiye Giyim sanayicileri Derneği’nin (TGSD) ev sahipliğinde düzenlenecek 7. İstanbul Moda Konferansı, 40 ülkeden
  Arama motorunu ‘moda’ya uydurdu! Vitringez.com’un kurucusu Natali Yeşilbahar, 2 milyon ürünle Türkiye’nin en büyük arama motoru olmak için
  Metrekareyi küçülttü dükkân giderini azalttı Terra Ataşehir’in alışveriş ve eğlence alanı olan Çarşı’da küçük metrekareli mağazalarla

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Metroyla değer kazandı fiyatlar yüzde 50 arttı Etiketler