kalça sütyeni fiyatı

Burc yorumlari

 • İcralık Satışlarda Patlama Yaşanıyor

  Geçen yıl 73 fabrikanın icradan satışa çıktığı Türkiye’de, bu yılın ilk yarısında sayı 95’e yükseldi. İcralık bağ-bahçe yüzde 34, iş yeri sayısı ise yüzde 32 fırladı.

   İcralık Satışlarda Patlama Yaşanıyor


  İcralık Satışlarda Patlama Yaşanıyor

  Ekonomiyi borçla döndüren iş dünyası ve vatandaş yüksek faize daha fazla dayanamadı. Siyasi gerginlik ve ekonomide dengenin bozulmasıyla birlikte mevcut borcunu ötelemekte zorlananların kapısına bankalar dayandı. Bu yılın ilk yarısında 1316 gayrimenkule daha el koyan bankalar böylece ellerindeki satılık gayrimenkul sayısını 8 bin 5’e çıkardı.

  En çok el konulan gayrimenkul yüzde 34,56’lık artışla bağ, bahçe, zeytin ve fındık tarlaları olurken, bu grubu yüzde 32,26’lık artışla işyeri ve yüzde 30,14’lük artışla fabrikalar takip etti. Satışa çıkarılan fabrikaların 10 tanesi İzmir, 6 tanesi Karaman, 5’er tanesi Düzce ve Manisa, 4’er tanesi ise Balıkesir, Bursa, İstan-bul, Kocaeli ve Sakarya’da yer aldı.

  KRİZ BU KEZ ZENGİNİ DE VURDU

  Gayrimenkul icralarında son dönemde yaşanan el koymalarda dikkat çeken önemli bir gelişme de bu yıl el konulan fabrika ve işyeri sayısındaki artış oldu.

  Geçtiğimiz yıllara göre bu yılın ilk yarısında işadamlarının fabrikalarının yanı sıra turistik tesis, hastane, çiftlik, hamam, besi ahırı, depo, fırın ve düğün salonu gibi birçok işletmesi borca karşılık teminat gösterildi.

  Ancak işadamı borcunu ödeyemediği için işyerlerine el konularak icra yoluyla satışa çıkarıldı. Konu ile ilgili görüşlerine başvurduğumuz bankacılar son dönemdeki artışı yasal işlemler ve prosedüre bağladı. İcra öncesinde takibin bir yıl önce başladığını belirten uzmanlar, dosyanın bankalara yansımasının ise bir yıl sonraya denk geldiğini aktardılar.

  İSTANBUL BAŞI ÇEKTİ

  İcralık gayrimenkul satışında il bazında sıralama yapıldığında 1254 gayrimenkul icrasıyla İstanbul listenin başında yer aldı. İstanbul’u 669 gayrimenkul icrasıyla Ankara, 661 ile İzmir, 486 ile Antalya ve 370 ile Bursa takip etti. En az gayrimenkul icrasının olduğu iller ise 3’er icra ile Ardahan ve Aksaray’da gözlendi. Bingöl, Hakkâri ve Kars’ta 4’er, Bartın ve Bayburt’ta ise 5’er gayrimenkule el konulup icra yoluyla satışa çıkarıldı.

  EN DÜŞÜK EV 38 BİN LİRA

  İcradan satılık evler arasında en düşük fiyat 37 bin 440 lira olarak dikkat çekiyor. Konya Seydişehir’de ilana çıkan en ucuz evin ilk ihalesi 29 Ağustos 2014’te yapılacak. İstanbul’da en ucuz ev ise 54 bin lira muhammen bedel ile Eyüp’te bulunuyor. Bu gayrimenkulün ilk ihalesi geçtiğimiz günlerde yapıldı ve alıcı çıkmadı. İkinci ihale ise 6 Ağustos’ta yapılacak.

  DEĞERİNİN YARISINA ALMAK MÜMKÜN

  Açık artırma muhammen bedelin yüzde 50’sine gazete ilanı ve dosya masrafları eklenerek başlıyor. 100 bin liralık bir gayrimenkulün ilk açık artırması 53 bin liradan açılıyor. Daha sonra bu rakam alıcıların değeri artırmaya başlamasıyla yukarı çıkıyor. Ancak kimse değeri artırmaz ve son fiyat veren çıkarsa gayrimenkul uygun fiyata satılır. Kimsenin fiyat vermediği durumda ise ikinci ihale beklenir.

  BEKLENTİ DAHA DA ARTMASI YÖNÜNDE

  Hukuk Müşaviri Fahri Sadıkoğlu, banka faizlerindeki artışın piyasada oluşturduğu ekonomik krizin sonucunda kredilerini ödemekte zorlanan kredi müşterilerinin icra takiplerinin artarak devam edeceğini aktardı. Merkez Bankası’nın faizleri düşürmesinin sevindirici olduğunu ancak bunun artışın önüne geçmede yeterli olmadığını belirten Sadıkoğlu şöyle konuştu: “Türkiye zor bir süreçten geçiyor.

  Toplam icralık mal sayısında 80 bin rakamına ulaşıldı. Gayrimenkul bunun sadece bir bölümü. Borç her yıl katlandığı için artık faiz düşse de işadamının yeni kredi limitleri bulunmuyor. İcralık işletmelerin satın alabilecek ara mal ve mamülde zorlanmaları nedeniyle mal üretimi de durunca var olan pazarlarda kaybediliyor. Hepsi birbiriyle bağlantılı olan bu sarmalda ister istemez icralık sayısı artıyor.”

  80 MİLYON LİRALIK ‘YALI’ DA VAR

  İcradan satışa çıkarılan mallar arasında yalı dairesi de bulunuyor. 2012’de Tekstilbank tarafından 10 milyon liralık borca karşılık el konulan Monheim Yalısı’na 68 milyon lira kıymet biçilmiş ve yalı 40 milyon liraya satılmıştı. Ancak yalının sahibi Selahattin Beyazıt, değere itiraz ederek açtığı davayı kazandı. Böylece ilk satış iptal oldu. Yeni satış 80 milyon 318 bin 437 lira üzerinden 25 Tem-muz 2014’te yapılacak. İhale saat 11.30’da İstanbul Anadolu 16. İcra Dairesi tarafından açık artırma suretiyle gerçekleştirilecek.

  Okunma Sayısı ;

  İcralık Satışlarda Patlama Yaşanıyor Benzer Yazılar

  Hizbullah’dan korkutan IŞİD iddiası Lübnan’daki Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, IŞİD’in, Sünni, Şii, Müslüman, Hristiyan,
  CHP’de öne çıkan isimler İnce, Tarhan ve Feyzioğlu’nun adı kulislerde genel başkan adayı olarak geçiyor. Kılıçdaroğlu’nun
  Erdoğan’ı üzecek ölüm haberi Başbakan Erdoğan’ın Pınarhisar’daki cezaevinde tutuklu olduğu dönemde infaz koruma memuru olan Necmi
  ABD Kürtlere silah yardımını açıkladı ABD, Kuzey Irak’ta IŞİD militanlarına karşı savaşan Kürt güçlerine silah yardımına başlandığını
  Muharrem İnce: Ortada büyük bir hezimet var, başarılıyız demek yakışmıyor CHP grup başkanvekili Muharrem İnce, seçim sonuçlarıyla ilgili

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  İcralık Satışlarda Patlama Yaşanıyor Etiketler