kalça sütyeni fiyatı

Burc yorumlari

 • Chanserv Komutları

  Chanserv Komutları

  Bu Menüde IRC Serverlerde Kullanılan ChanServ Komutlarını göreceksiniz.
  ChanServ Nedir ? Ne İşe Yarar ?
  ChanServ size bir kanalı kendi adınıza kaydetme ve onu yönetme imkanı sağlar. ChanServ çoğu zaman kötü niyetli kullanıcıların kanalınızı ele geçirmelerini (takeover) , örneğin kanalda sadece belirli bir listedeki kişilerin op olmalarına izin vererek engeller.
  Mevcut komutları öğrenmek için /msg ChanServ HELP COMMANDS komutunu kullanabilirsiniz.
  Komutlar /msg ChanServ komut yazarak çalıştırılırlar.
  Belirli bir komut hakkında daha ayrıntılı bilgi almak içinse /msg ChanServ HELP komut yazmanız yeterlidir.
  Unutulmamalıdır ki belli bir gün süresince kullanılmayan kanallar ve nickler otomatik olarak silinirler. Bu süre kimi serverlerde 15 gün, kimi serverlerde 30 gün olmaktadır. Nickler ve Kanallar için olan bu süreler ayrı ayrıdır. Genelde Kanallar için verilen süre daha uzundur.
  KANAL BİLGİSİ EDİNME ( İNFO )
  /Msg chanserv info #Kanal
  Açıklaması :
  Bu komutu kullandığınız zaman Belirttiğiniz kanalın bilgilerini görürsünüz. Bu bilgiler şunlardır; Kanalın sahibi kim, Kanal ne zaman şifrelendi , Kanalın Url adresi nedir, Kanalın Mlock durumu nedir , Kanalın topicinde ne yazar ve topici atan kişi kimdir, Kanalın açıklama yazısı nedir , Kanalın ayarları nedir  gibi bilgiler.
  Burada şu hususta unutulmamalıdır; Kanala info çekilerek kanal bilgileri alınmaya çalışıldığında, Kanalın bazı bilgilerini göremeyebilirsiniz, çünkü bu görünmeyen bazı bilgiler saklanmış veya yazılmamış olabilir.
  Örnek Kullanımı :
  /Msg chanserv info #Gurbetcafe  ( Bu komutla Seversin kanalının sahibi kim, Kanal ne zaman şifrelendi , Url adresi nedir, Mlock durumu nedir , topicte ne yazar ve topici atan kişi kimdir, Kanalın açıklama yazısı nedir , Kanalın ayarları nedir gibi bilgileri elde edersiniz.)
  KANAL ŞİFRELEMEK ( REGİSTER )
  /Msg chanserv register #kanal Şifre description (Kanal Hakkında Açıklama Yazısı)
  Açıklaması :
  Bu komut kanal kurmak için kullanılır. Kurmak istediğiniz kanal daha önce register (şifrelenmemiş) edilmemiş olmalıdır. Bunu anlamak için önce şifreleyeceğiniz kanala /msg chanserv info #kanal komutunu kullanarak kanalın şifreli olup olmadığına bakarsınız. Ayrıca kanal şifreleme komutunu kullandığınız zaman kanalda op ( @ ) olmalınız gerekir.
  Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta şifre ile description (açıklama) aynı olmamalıdır.
  Kanal Şifrelerken dikkat edilecek diğer husus ise ; kanal şifresi En azından hem rakamlardan hem de harflerden oluşması gerekir. Özel karakter kullanarak da şifrenizin daha sağlam olmasını sağlayabilirsiniz.
  Örnek Kullanım:
  /Msg chanserv register #Gurbetcafe sifreniz For Gurbetcafe.net  ( Komutunu kullanarak Seversin kanalını şifreleriz.)
  KANAL ŞİFRESİNE GİRME ( IDENTİFY )
  /Msg chanserv identify #Kanal şifre
  Açıklaması :
  Bu komutu kullandığınız zaman Belirttiğiniz kanalın şifresine girmiş olursunuz. Artık siz kanal sahibinin yapabileceği her şeyi yapabilirsiniz. Bütün yetkilere sahipsinizdir. Kanalı başkasına devredebilir, Kanalı drop edebilir, Kanalda istediğinize Access veya akick ekleyebilir, Kısacası kanalla ilgili tüm her şey yapabilir duruma gelirsiniz.
  Örnek Kullanımı :
  /Msg chanserv identify  #Gurbetcafe  sifreniz  ( Bu komutla Seversin kanalının şifresine girerek kanalla ilgili tüm yetkilere sahip olursunuz.)
  KANAL KAYDINI SİLME ( DROP )
  /Msg chanserv drop #Kanal şifre
  Açıklaması :
  Kurduğunuz herhangi bir kanalın kaydını silmek için kullanılır. Kanalı drop ettiğinizde kanal şifresiz olur ve kanalı başka birisi şifreleyebilir. Tabi öncelikle bunu yapabilmesiniz için o kanalda @ olmasınız gerekir.
  Komutu kullanmak için öncelikle kanal şifresine girmiş olmak veya Founder olmak gerekir..
  Örnek Kullanımı :
  /Msg chanserv drop  #Gurbetcafe sifreniz  ( Bu komutla Seversin kanalının şifresini de kullanarak Kanalın kaydını silersiniz. Artık kanalı herhangi biri şifreleyebilir)
  KANALDA NİCK KORUMASI ( PROTECT )
  /Msg chanserv protect #Kanal nick
  Açıklaması :
  Bu komutla belirtilen nicke koruma modu olan +a yi belirtilen kanalda verirsiniz. IRC Serverlerde Varsayılan değer olarak belirtilen erişim seviyesine sahip olanlar, bu komutu kullanabilir ve bu korumaya sahip olurlar. ( Mesela TTNet IRC Serverinde 100 ve de üstü olan kişiler bu komutu kullanabilir.)
  +a olan (Protecte sahip bir kişi)  bir kişiyi banlayabilir fakat kanaldan kickleyemessiniz. Ayrıca o nick deop iken kanal +m modu ( konuşma yasağı modulu aktifken ) aktifken kanalda konuşabilir. O nicki sadece Chanservden kickleyebilirsiniz. (/Msg Chanserv kick #kanaladı nick sebep) veya akicke alıp enforce çekerek kanaldan atabilirsiniz.
  Bu komutu kimlerin kullanabileceğini görebilmek için /Msg chanserv Levels #kanaladı List komutunu kullanmanız gerekir. Listede PROTECT yazan yerin karşısındaki yetki sayısı size bu komutu kaç accesse sahip olanların kullanabileceğini gösterir.
  Örnek Kullanımı :
  /Msg chanserv protect  #Gurbetcafe Edi ( Bu komutla Edi nickine kanalda +a modu vermiş olursunuz. Artık Edi kanaldan atılamaz durumdadır.)
  KANALA DAVET ETME ( INVITE )
  /Msg chanserv invite #Kanal nick
  Açıklaması :
  Bu komutu ancak kanalda  accessi olanlar kullanabilir. Ayarlara göre kullanımı değişebilir. Bazı ayarlarda sadece sop ve Founder bu komutu kullanabilmektedir. ( Mesela ; Gurbetcafe.net IRC Serverinde 50 accesse sahip kişiler bu komutu kullanabilir. ) Bu komut ile kendini kanala davet edebilirsin.
  Kimi kanallar +i yani davetsel konumdadırlar , işte bu durumda  bu komutu kullanarak kanala girebilirsiniz. Ayrıca  bir kanaldan banladığınızda bu komutu kullanarak banı açmadan  kanala girebilirsiniz.
  Bu komutu kimlerin kullanabileceğini görebilmek için /Msg chanserv Levels #kanaladı List komutunu kullanmanız gerekir. Listede INVITE yazan yerin karşısındaki yetki sayısı size bu komutu kaç accesse sahip olanların kullanabileceğini gösterir.
  Örnek Kullanımı :
  /Msg chanserv invite  #Gurbetcafe Edi ( Bu komutla Edi nicki kendini Seversin kanalına davet ediyor.)
  BAN AÇMA ( UNBAN )
  /Msg chanserv unban #Kanal
  Açıklaması :
  Bu komutu ancak kanalda accessi olanlar kullanabilir. Kanal Ayarlarına göre kullanım yetkisi değişebilir. Bazı kanal ayarlarında sadece sop ve Founder bu komutu kullanabilmektedir. ( Mesela; Gurbetcafe.net IRC Serverinde 50 accesse sahip kişiler bu komutu kullanabilir.) Bu komut ile kanaldaki banını açarsın.
  Bu komutu kimlerin kullanabileceğini görebilmek için /Msg chanserv Levels #kanaladı List komutunu kullanmanız gerekir. Listede UNBAN yazan yerin karşısındaki yetki sayısı size bu komutu kaç accesse sahip olanların kullanabileceğini gösterir.
  Örnek Kullanımı :
  /Msg chanserv unban  #Gurbetcafe   ( Bu komutla Edi nicki Seversin kanalında Banını açmıştır.)
  CLEAR İŞLEMLERİ ( TOPLU İŞLEMLER-CLEAR )
  /Msg chanserv clear #Kanal modes ( Kanaldaki bütün Modeleri sıfırlar.)
  /Msg chanserv clear #Kanal users ( Kanaldaki bütün Userleri atar.)
  /Msg chanserv clear #Kanal bans ( Kanaldaki banları açar.)
  /Msg chanserv clear #Kanal ops ( Kanaldaki bütün opları deop yapar.)
  /Msg chanserv clear #Kanal voices ( Kanaldaki bütün voiceleri devoice yapar.)
  /Msg chanserv clear #Kanal halfops ( Kanaldaki bütün halfopları dehalfop yapar.)
  Açıklaması :
  Bu komutu ancak kanalda accessi olanlar ve clear yetkisine sahip kişiler kullanabilir. Kanal Ayarlarına göre kullanımı değişebilir. Bazı Kanal ayarlarında sadece sop ve Founder bu komutu kullanabilmektedir. ( Mesela; Gurbetcafe.net IRC Serverinde 100 accesse sahip kişiler bu komutu kullanabilir.)
  Bu komutu kimlerin kullanabileceğini görebilmek için /Msg chanserv Levels #kanaladı List komutunu kullanmanız gerekir. Listede CLEAR yazan yerin karşısındaki yetki sayısı size bu komutu kaç accesse sahip olanların kullanabileceğini gösterir.
  Bu komut ile şu işlemleri yapabilirsiniz:
  – Kanaldaki Ayarlı olan Mod ayarlarını sıfırlarsınız. ( Modes ek komutu ile )
  – Kanaldaki herkesi kanaldan kicklersiniz. ( Users ek komutu ile )
  – Kanaldaki tüm banları açarsınız. ( Bans ek komutu ile )
  – Kanaldaki tüm opları deop yaparsınız. ( Ops ek komutu ile )
  – Kanaldaki tüm voicelerin voiceleri alırsınız. ( Voices ek komutu ile )
  – Kanaldaki tüm halfopların halfop modlarını alırsınız. ( Halfops ek komutu ile )
  Örnek Kullanımı :
  /Msg chanserv clear  #Gurbetcafe  Modes  ( Bu komutla Seversin kanalında bulunan Modeleri sıfırlarız.)
  /Msg chanserv clear  #Gurbetcafe  Users  ( Bu komutla Seversin kanalında bulunan herkesi kanaldan atarsınız. Yani kicklersiniz.)
  /Msg chanserv clear  #Gurbetcafe  Bans  ( Bu komutla Seversin kanalında bulunan Bütün Banları açarız. )
  /Msg chanserv clear  #Gurbetcafe  Ops  ( Bu komutla Seversin kanalında o an op olan herkesin opunu alırız. Yani deop ederiz.)
  /Msg chanserv clear  #Gurbetcafe  voices  ( Bu komutla Seversin kanalında o an voicesi olan herkesin voicesini alırız. Yani devoice ederiz.)
  /Msg chanserv clear  #Gurbetcafe  Halfops  ( Bu komutla Seversin kanalında o an Halfop olan herkesin Halfopunu alırız. Yani dehalfop ederiz.)

  Okunma Sayısı ;

  Chanserv Komutları Benzer Yazılar

  botserv komutları »BOT JOIN : Yazdiginiz kanala bot girer. Komut : /msg Botserv assign #kanal botnick »BOT PART : Yazdiginiz kanala bot girer. Komut
  operserv komutları irc.gurbetcafe.net üzerinde; operlara verilebilen tüm flaglar aşağıda yer almaktadır. o: (locop) Local IRC Operatörü. O: (globop)
  Memoserv Komutları Bu Menüde IRC Serverlerinde Kullanılan Memoserv Komutlarını göreceksiniz. Memoserv nedir ? Ne İşe Yarar ? MemoServ o anda IRC’de
  Bu Menüde IRC Serverlerde Kullanılan Nickserv Komutlarını göreceksiniz. Nickserv ney ? Ne İşe Yarar ? NickServ size bir nick’i kaydetme ve

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Chanserv Komutları Etiketler